Digitální úklid

Chcete se naučit malovat, zpívat, začít s novým sportem nebo víc číst, ale nemáte na nic čas? Dnes bych vám chtěla představit jeden z tipů, jak vzít život do svých rukou a ušetřit nějakou tu hodinu denně navíc.
V čem to spočívá? Nejdříve se zamyslete, co vám krade nejvíce času z vašeho volna. Jsou to aplikace v mobilu? Nebo televize, sociální sítě, poslouchání podcastů, sledování zpráv, seriálů atd.? Ať už je to cokoliv, jehož absence negativně neovlivní váš pracovní nebo osobní život, na 30 dní se toho zbavte. Naplánujte si, co těch 30 dní budete místo využívání zakázaného dělat a těšte se na to. Choďte na procházky, pište si deník nebo jen občasné poznámky. Buďte občas sami se sebou a svými myšlenkami tady a teď. Po dobu 30ti dní si najdete činnosti, na které obvykle nemáte čas, sejdete se s lidmi, které jste dlouho neviděli a třeba začnete být produktivnější v práci nebo víc číst, lépe spát a pravidelně vařit. Určitě uvidíte změnu i na svém duševním zdraví, i když první dny digitálního úklidu jistě nebudou lehké, ale vydržte to!
Po 30 dnech se k dané věci vraťte a sledujte své pocity. Jak se váš život změnil? A jak se změnil váš postoj k dané věci či činnosti? Pravděpodobně zjistíte, že jste na dálku udržovali umělé kontakty s lidmi, kteří pro vás nic neznamenají, hrajete hry, které vás spíše stresují, a hodiny denně nesmyslně projíždíte sociální sítě. Jsem si jistá, že po těch 30ti dnech se váš svět změní k lepšímu a vy budete žít radostnější a hodnotnější život již napořád.

Napsat komentář