Sauna a mobil

Všímám si, že v prostorách některých saun lidi s oblibou telefonují. Nedávno dokonce jeden pán udělal scénu kvůli tomu, že svůj telefon musí nechávat ve společných prostorách sauny (okolo baru) v otevřené skříňce, že není možné se tam telefon zamknout. Řekla bych, že je to primárně problém sauny, že nenastaví taková pravidla, že digitální vymoženosti do sauny nepatří. A za druhé nerozumím tomu, proč lidi mají potřebu si do takových prostor mobil s sebou brát. Do sauny se přece chodí odpočívat. Odpočívá se i v odpočinkových místnostech nebo u baru, kde se člověk občerstvuje. Jedná se asi o těžkou závislost na mobilním telefonu, jinak si to nedokážu vysvětlit.

4 thoughts on “Sauna a mobil

  1. Dobrý den,
    v některých situacích určitě nemusí jít o žádnou závislost – osobně třeba vůbec nejsem příznivce mobilu a snažím se naopak mít od něj co největší klid, často si všimnu zmeškaného telefonátu či smsky po mnoha hodinách, někdy dokonce dnech. Přesto jsem si právě začala hledat, jestli by bylo možné vzít si mobil s sebou do sauny, a to z toho důvodu, že mám doma sedmitýdenní miminko. Ráda bych si zašla alespoň někdy po dlouhém dni zarelaxovat v době, kdy už zpravidla vždycky spí až do půlnoci, ale potřebovala bych v takovém případě být dostupná, kdyby se manželovi doma náhodou zrovna probudil a vyžadoval by kojení. To ovšem mluvím ryze sama za sebe – samozřejmě netuším, z jakého důvodu to dělali lidé, které jste potkala, a věřím, že u mnohých to závislost bude.

    1. Dobrý den,
      tak to je naprosto pochopitelná situace. Taky nevím, z jakého důvodu si telefon do sauny berou ostatní, každopádně ti, co si tam dělají selfíčka jsou jasní 🙂 Ať se vám daří!

  2. Že něco patří nebo nepatří do sauny, že se něco dělá či nedělá… To je věčné bzučení lidského hmyzu který by se měl projevit toleranci a soukromí. Samozřejmě předpokládám, že i člověk s telefonem v sauně nezasahije do relaxu ostatním

  3. Přijde mi to jako těžká závislost a bezohlednost, když si někdo vezme mobil do sauny . V klidu jsem ležela v sauně na lavici , chodím do sauny hlavně vypnout a odpočinout si po náročném týdnu. K mé hlavě si sedla dáma s mobilem a začala ťukat. Bylo to velmi rušivé a nepříjemné, s hrůzou čekáte zda se něco nestane, zda to ta elektronika vydrží a kdyby ne , co se asi stane….měla jsem opravdu strach a saunu jsem nakonec předčasně opustila. V sauně ,paní , neváhala ani telefonovat a nepustila mobil z ruky ani v odpočívárně. Mobily bych v sauně zakázala , je to prostor pro relax i detox a měl by to být i detox digitální.

Napsat komentář